Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2019

Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2019

PSİKOTEKNİK RAPORU

Psikoteknik değerlendirme rapor ücreti için lütfen merkezimizi arayınız.

Src belgesi eğitimi almak için http://www.srcbelgesi.co/ adlı siteyi ziyaret edebilirsiniz.

Psikoteknik Belgesi Ücreti 2019

Belli kişiler tarafında verilmeyen psikoteknik belgesi, sağlık bakanlığına bağlı kuruluşlar tarafından alınabilmektedir. Bu belgeyi almak isteyenler, güvenilir ve yasal süreci takip eden kurumlara başvuru yapmalı ve belli testlere tabi tutularak, testleri geçmeli ve son aşamada belgelerini almalıdır. Psikoteknik belgesi ücreti 2019 yılında ücretlendirme tarifesini devletin verdi dairesine bağlı olarak yeniden fiyatlandırmıştır. Kişiler ve kurumlar bu fiyatlandırmalar ölçüsünde, ücret alabilmektedir.

2019 Yılında Psikoteknik Ücreti Ne kadardır?

Türkiye’deki yasal sürece göre belli bir kurum tarafından fiyatlandırma yatılması gereken psikoteknik belgesi ücreti 2019 yılında 150 lira ile 200 lira arasında bir fiyatlandırmaya sahiptir. İlk alış ve daha sonraki psikoteknik alış belgelerine öre değişim gösteren ücretler, sürücü adaylarının çalıştığı şirketler aracılığıyla da alınmaktadır. Aynı zamanda çalıştığınız şirkete direkt belge teslimi yapılmakta, kurumlar arasında anlaşmalar da yapılmaktadır. Psikoteknik belgesi almak isteyenler, istedikleri kuruma gidip fiyatlandırma ile ilgili soru sorabilir, araştırma yapabilir.

“Psikoteknik Belgesi Fiyatı 2019” üzerine 42 yorum

 1. slm…pisko teknik belgesi almak istiyorum ..evrak göndermem yeterli olurmu…maliyeti ne kadardır…bilgi verirseniz memnun olurum..iyi çalışmalar.

 2. 2015 yılında psikoteknik kartımı aldım ve 2020 yılına kadar geçerli ancak yolbelgesi için psikoteknik raporu istiyorlar niçin geçerli olan kartımın yerine yeniden psikoteknik raporu almam gerekiyor üstelik bir hayli de maliyetli yanıtlarmısınız.

  • Merhaba,

   Resmi olarak psikoteknik kartının bir geçerliliği bulunmamaktadır. Önemli olan yönetmeliğe göre “psikoteknik raporu” dur.

   İyi günler dileriz.

 3. Acil o raporu alip ehliyetimi geri almam gerekiyo you yasyorum en yakin alabilecegim basvurabilecegim her numara verebilirmisin tskler simdiden

 4. Psikoteknik raporu için şahıs kendisi alacak bir kurum yokmu src belgesi gibi eski ehliyetli olarak şoför kurslarına yemeklik olmak istemiyorum yani kısacası ben kendim müracaat etmek istiyorum mümkünmü kolaygelsin.

 5. İyi günler src 2 ve 4 belgesi ve piskoteknik belgesi Almanın maliyeti ne kadardır buluyor acaba sınavsız src alma hakkım mevcuttur ve sınavsız piskoteknik belgesi alabiliyorsunuz tşk ederim

  • 2003 den once ehliyet almışsınız sinavsiz src 2 ve 4 alabiliyorsunuz ehliyet fotokopisi nüfus cüzdan fotokopisi 2 adet resim gerekli eğer ehliyetinizde tc kimlik no yoksa emn. Müd. Ayrıntılı ehliyet evrakı alacaksınız ücretsiz olarak onunla beraber karayollari yapılandırma dairesine gideceksiniz çankaya yıldız da 727 sokak internette adresi var belgeleriniiz teslim edeceksiniz.

  • Eşref;sürücü belgeni 2003 yılı öncesinde aldıysan; B sınıfı ehliyeti olanlar src 2-4, E sınıfı ehliyeti olanlar src 1-4 ü kurs ve sınava gırmeden,sadece 70 tl kart ücreti ödeyerek alabiliyor.aynı kolaylıktan 1 ay önce ben yararlandım yalan haber değil. En yakın şoförler odasına gidip müracat et.

 6. iett. psikoteknik testine katildim ancak basarisiz buldular il saglik mudurlugune itiraz dilekcesi yazdim bir daha ne zaman teste girebilirim cevabiniz icin simdiden tesekkurler

 7. iett. psikoteknik testine katildim ancak basarisiz buldular il saglik mudurlugune itiraz dilekcesi yazdim ikinci teste ne zaman katilirim

  • Remzi bey, psikoteknik testine yaptığınız itiraz dilekçenize cevap olumlu gelmesi gerekir. İtiraz dilekçeniz kabul edilirse tekrar ikinci teste katılabilirsiniz. Siz dilekçeniz sonucu için İl Sağlık Müdürlüğünü arayın.

 8. Bu pisko teknik raporunun fiyatı için tek fiyat yazmıyo yoksa kara borsa mı bu fiyatlar tutturabildiğinize ayrı ayrı fiyat çekmek için mi sayfalarınızda fiyat belirtmiyorsunuz

 9. Merhaba ben ehliyetimi ceza puanından dolayı kaptırdım (alkonden değil) normal ışık ihlali vs şimdi psikoteknik almam gerekiyo nasıl yapmam gerekiyo karakoldan bi takım belgeler aldım

  • Trafik Yönetmeliğine göre;
   Toplam 100 ceza puanını ikinci defa aştığı tespit edilen sürücülerin sürücü belgeleri 4 ay süre ile geri alınarak, tabi tutulacakları psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücülük yapmasına engel hali bulunmadığını belgeleyen sürücülerin belgeleri, geri alma süresi sonunda iade edilir.

   Yani sizin yapmanız gereken kimlik, 2 adet resim ve tutanakla birlikte Psikoteknik değerlendirme merkezine gitmeniz gerekiyor.

 10. Merhaba ben ehliyetimi iki yıl alkolden aldırdım üzerinden yedi yıl geçti piskoteknik almam gereklimi

 11. selamlar ben emekli biriyim,src belgesi ve psikoteknik belgesini ücretsiz alabiceğimi söylediler doğrumudur teşekkürler iyi günler

  • @Mehmet Gündüzoğlu: Emeklilikten kastın Tevellütünüz ise İLK Ehliyetinizi 25/02/2003 tarihinden önce almış olmalısınız.. Şeyet öyle ise: Şu yolu izleyiniz.
   1). (Yoksa)PTT ye gidip e-devlet şifresi alınız. (Şifre tek kullanımlıktır)
   2). e-devlet üzerinden; Şifrenizi – Mailinizi – Telefonunuzu güncelleyin (Sağlama alın)
   3). e-devletten Ulaştırma Bakanlığı; Muafiyetli SRC başvurusu yapınız.
   4). Muafiyet 2003 öncesi Ehliyetinizin sınıfına göre değişir. B ise SRC 2 ve 4 alırsınız.
   5). Muafiyetli Başvuru kısımlarını doldurun İl yani Şehir seçin: İlçe seçmeyin
   5. Muafiyet Başvurusu altında 2.şık; Yetki Belgesi Oluşturma/Düzenleme bölümünde “Geçersiz” ibareli SRC başvurunuz alınmış görünüyorsa; Halk Banka – SRC 2 ve 4 olmak üzere her biri için 20TL yatırın. “Gecersiz” ibaresi “Gecerli” olacak ve yanında “Oluştur” butonu çıkacaktır. (Eğer SRC 2-4 alacaksanız bunu yapın – 1-3 de Fiyat değişir ve Kurs gerektirebilir..)
   6). Oluşturduğunuz .pdf uzantılı KareKodlu belgeyi “Kırtasiyede” Bastırın. Polis veya Şirket SRC sorarsa; Bastırdığınız belgeyi gösteriniz. Alt Kısımdaki BarKodu – e-devlet Barkot okutma programı ile okutup doğruluğunu tastik ettirebilirler.. Barkod okuma programı Akıllı Telefonlara Play Storeden indirilir.
   6). Psikoteknik için Kursa Gitmeniz gerekecek diye biliyorum; Bende şuan onu araştırıyorum
   7). Takografa takmak için birde Sürücü Kartı almanız icap eder. Şirkette çalışıyorsanız bu kartı şirket alır. Ticari araç adınıza ise, bu kart lazım olabilir.
   Şuan sizinle aynı cabayı veriyoruz. Ben SRC 2 ve 4 ü 5dakkika da e-devletten aldım.
   iyi günler. Selam ve Dua ile..

   • S.a. kardeşim src 5 geçerli yazıyor ama belge oluşturamiyorum 29 nisan sınavında başarılı olduğum için daha sisteme düşmemiş olabilir mi ?

 12. Ben 4 ay önce stajer ehliyetimi aldırdım psikoteknige girdikten sonra 6 ay süreyi beklemem gerekiyormu?

 13. Ben ehliyetimi 2016 da aldim 2 yıl sanirsam stajer sürücü oluyormus alkollu yakalandigim icin 6 ay men yedim bugün actirmak için gittigimde ehliyetim tamamen iptal olduğunu soyledi emniyetteki görevli piskoteknik gorcekmisim sonra sil baştan dosya actiricakmisim bana bununla ilgili bilgi verirmisiniz napmam lazim ücreti varmıdır ve piskoteknik nekadar sürer bilgi verirseniz sevinirim

 14. 1987 yilinda ehliyet aldim..src 2 belgesine e devletten basvurdum..psikoteknik belgesinden muafmiyim src 2 belgesin psikoteknik yerinecde gecer mi tesekkurler

 15. merhaba
  benim src belgelerim var pisiko teknik raporu almak istiyorum İstanbul avcılara yakın bir merkeziniz var mı?

  *

 16. levent bey src 2 psikoteknik yerine geçmez muafiyet de sağlamaz.yani ticari araçta çalışacaksınız psikoteknik raporu alacaksınız.

 17. Arkadaş önce bir ehliyet vardı başka birşey yoktu sonra src çıkardılar psikoteknik çıkardılar birde şoför kartı çıktı başımıza bu nedır Allah aşkına yaa hep para tuzağı 18 yıldır şoför lük yapıyorum hiç bir çevirmede src ve psikoteknik belgesi soran olmadı ama bunlar olmadanda hiç bir yerde iş bulamıyoruz devlet herşeyı ticarete çevirdi vatandaşın parası varmı yokmu düşünen yok

 18. Alkolden iki yıl kaptırdım 6 ay sonra sürem dolucak, şimdi kayıt olsam, kaç günde alırım psko teknik raporu?

 19. İZMİR ALSANCAK PSİKO-TEKNİK DEĞERLENDİRME MERKEZİ, İzmir’in merkezinde Behçet Uz Çocuk Hastanesi Girişinde sizlere hizmet vermektedir.
  İrtibat için GSM: 0545 484 20 20

 20. Furkan Bey,
  Alsancak Piskoteknik Merkezinizde bana ve diğer Şöför meslektaşlarıma göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim.
  İzmir’in merkezinde Basmane’de olmanız, İş yerinizin Kurumsal olması sizi ayrıcalıklı kılıyor. Teşekkürler…

 21. merhaba efendim Src 2-4 belgelerim var pskoteknik testini de geçtim raporum verildi belge kâğıt olarak elimde fakat kart almam için ne yapmam gerekiyor internetten bazı kayıt başvuru deniliyor çünkü bakindim bulamadım yardımcı olur musunuz?

Yorum yapın