PSİKOTEKNİK RAPORUNUN GEÇERLİLİK SÜRESİ

Psikoteknik Raporunun Geçerlilik Süresi
Psikoteknik Raporunun Geçerlilik Süresi

Psikoteknik raporu alan ticari araç sürücüleri almış oldukları psikoteknik raporu
5 (beş) yıl süre ile geçerlidir. Bu süre dolduktan sonra tekrar bu rapordan almaları gerekmektedir. Merkezimizden psikoteknik raporu alan sürücülerin rapor tarihi dolmadan 15 gün önceden hatırlatma yapılmaktadır.

“PSİKOTEKNİK RAPORUNUN GEÇERLİLİK SÜRESİ” üzerine 6 yorum

 1. Slm ben bursan bır fırnadan pskoteknık belgesı aldım 2017 hazıran ayında
  trafıkkent teknık ve yenı sısteme gore test yaptılar bana yeterlı belgesı verıldıler fakat sımılator cıktısından 3 tane yetersız yazıyor ve dıgerlerı yeterlı dıyor ve bunu işverene verdım kabul etmedı krıter olarak 1yetersız sartı varmış iş y hekımı onaylamadı bana işveren tekral gır dıyor böye bır hakkım varmı belgeyı aldıgım yer altı ay içinde bırdaha basvuramazsın cezai işlem olmadıkca dıyor işveren bu belde %1törerans tanıyor işin içinden çıkamadım yeterlıdır dıye belge almışım sınav heryerden onaylanmış bana bır yol gorterın

  • Murat bey,
   Psikoteknik raporunuzda şayet Psikolog ve Uzman Psikiyatr Doktor tarafından raporunuzun sonuç bölümünde başarılı yada olumlu ifadesi geçiyorsa siz testi yönetmeliğe göre geçmişsiniz demektir.

 2. Pskolok raporunda yeterlı oldugu görulmüş tur yazıyor fakat bunu işveren kabul etmıyor, ayrıca kurumlar kendı anlaşmalı oldukları yerlerın dışında baska kurumların verdıgı pskoteknık belgesınıde kabul etmıyor bu nasıl bır celışkı bu belge ehlıyet gıbı heryerde gecerlı degılmı kurumlar arası evrak ve para aklamamı olmuş sıstem buda bunu da gorduk bılgı için tesekkurle ama sıstem de denetleme yok arkadasım

 3. Bugün PİSKOTEKNİK kursuna gittim bilgisayar kullandım yetersiz yazıyo kağıtta neolcak alamıyormuyum

 4. Merhaba, Söğüt Jandarma Askeri araç kullanımda SRC Belgesi aldım. Psikoteknik eğitimi ve sınavlarını başarı içe geçtim. Sivil hayatta Psikoteknik kullanılabilir mi?

 5. piskoteknik süresi dolan ve kazaya sebebiyet veren birisi için cezai yaptırımda süreç nasıl işler

Yorum yapın